Rutin

Yaz bitiyor yavaş yavaş, okullar açılıyor, daha rutin yaşamlarımıza geri dönüyoruz. “Rutin” sıkıcı bir kelime gibi görünse de iyi bir yaşamın önemli bir parçası. “İyi bir rutinimiz” varsa, günün geri kalanını bize iyi gelecek bir şekilde geçirmek, yeni bir şeyler öğrenmek veya bize hizmet etmeyen şeylerle vedalaşmak kolaylaşıyor, çünkü “kendi merkezimizde kalmamız” daha kolay oluyor, gün içinde olup bitenle savrulmuyoruz. Günün akışının getirdiği olaylar, insanlar, konular bizi bambaşka yerlere götürse de rutinimizle kısa bir buluşma bizi tekrar kendimize, evimize getiriyor. Bu kısa rutin anlarda, içinde bulunduğumuz ruh halini değerlendirme ve daha akıllıca seçimler yapma şansımız oluyor. 

Her şeyi her gün aynı yapmayı kast etmiyorum rutinle. Önemli şeyleri her gün yapmayı kast ediyorum. Her gün yaptığımız ufak şeyler mutlaka bir etki yaratıyor yaşantımızda. İyi bir ufak şey ise iyi bir etki, kötü bir ufak şey ise kötü bir etki. 

Bu sonbahar yaşamınıza Ayurveda ile ilgili bir şeyler eklemek isterseniz, birbirinden farklı formatta önerdiğim tüm çalışmaların detaylarını www.fatmaozdemir.net/hizmetler sayfasında bulabilirsiniz.

Eylül ayında Mutfak Atölyeleri ve Ayurveda Çalışma Grubu başlıyor. 

Ekim ayında Aṣṭāṅga Hṛdaya Türkiye Çalışma Grubu başlıyor ve “Bağışıklık Sistemimizi Nasıl Güçlü Tutabiliriz?” konulu bir seminerde buluşuyoruz. 

Kasım ayında “Oto-immün rahatsızlıkları Ayurveda Perspektifinden Anlamak” semineri var ve akabinde Sanskrit Devanāgarī Alfabesi ile Okuma Yazma Kursu başlayacak.

Kendi yaşamınızda kendinize az yer açtığınızı hissediyorsanız birlikte Türkçe veya İngilizce bir konsültasyon yapıp, yaşamınızda ne gibi ufak değişikler yapmanın size fayda getirebileceğine Ayurveda lensinden bakabiliriz. Bu tamamen size özel ve sizin yaşam kalitenizi artırmak için birlikte odaklandığımız bir süreç oluyor.

Çalışmaların detaylarını buraya yazıp sizleri sıkmak istemedim. Tüm detayları web sitesinden okuyabilirsiniz ve sorularınız olursa her zaman bana yazabilirsiniz.

Mühim olan niyet etmek ve kendiniz için bir yola çıkmak. Yolda bir yerlerde buluşmak dileğiyle.

Sevgilerimle,

Fatma Özdemir

12.09.2022

Bavyera/Almanya

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com’da bir web sitesi veya blog oluşturun