HİZMETLER

Konsültasyon/ Consultation

Also available in English. Click here.

Sağlıklı ve uzun bir yaşam hepimizin hakkı. Bu konuda kendinizde bir şeylerin tam olması gerektiği gibi olmadığını düşünüyorsanız ama bir türlü adını koyamıyorsanız yalnız değilsiniz.

Kendinize Ayurveda bakış açısı ile neler katabileceğinizi size özel bir formatta benimle birlikte değerlendirmek isterseniz randevulaşalım.

Aṣṭāṅga Hṛdaya Türkiye Çalışma Grubu

Aṣṭāṅga Hṛdaya, M.S. 7. yüzyılda Vāgbhaṭa tarafından Sanskrit dilinde yazılmış ve günümüze kadar ulaşmış kitaplardan bir tanesi. Çok derin ve temel yaşam bilgilerini bize adeta şiir mısraları gibi öz cümlelerle sunuyor. Bu değerli kitabı, bilgilerin sözlü olarak aktarıldığı dönemlerdeki ilk yazılı kayıtlardan biri gibi düşünebiliriz.

Yüzlerce yıl öncesinden bize seslenen bu kitabı Türkçe olarak birlikte okumak ve birlikte öğrenmek isterseniz düzenli buluşan çalışma grubumuza katılabilirsiniz.

Eğer canlı seansı kaçırırsanız aldığımız kaydı gruba üye olduğunuz sürece kayıtlardan izleyebilirsiniz.

Sanskrit Devanāgarī Alfabesi ile Okuma Yazma Kursu

Sanskrit dili tıpkı Latince gibi en eski dillerden biri. Özellikle Hindistan bölgesindeki kadim bilgiler zamanında Sanskrit dilinde söylenmiş ve çok sonradan alfabenin icadıyla yazıya geçirilmiş. Kökenlerini bu bölgeden alan Yoga, Ayurveda, Jyotish gibi kadim bilgilerin günümüze ulaşan eserleri bu sebeple genelde bu dilde yazılmış.

Bu bilgilere ulaşmak için önümüzde geçmemiz gereken 2 ana kapı var. Biri alfabe ve yazılanı telaffuz edebilme, çünkü Sanskrit dili Latin alfabesi ile değil Devanāgarī ismi verilen başka bir alfabe ile yazılmış durumda. Diğeri de Sanskrit dilinin kendisi, yani kelime dağarcığı ve dil bilgisi. Bu kurs ilk kapıyı geçmek için tasarlanmış bir eğitim.

WordPress.com’da bir web sitesi veya blog oluşturun