HİZMETLER

Her birimizin bedeni, zihni ve ruhu farklı. Ayurveda ve Yoga bu farklılıklara saygılı yaklaşımlar sunuyor. Bu sebeple sunduğum hizmetler epey çeşitlilik gösteriyor. Dilerim ihtiyaçlarınıza uygun bir şey bulabilirsiniz. Tüm detaylar aşağıda.

Konsültasyon/ Consultation

Also available in English. Click here.

Sağlıklı ve uzun bir yaşam hepimizin hakkı. Bu konuda kendinizde bir şeylerin tam olması gerektiği gibi olmadığını düşünüyorsanız ama bir türlü adını koyamıyorsanız yalnız değilsiniz.

Kendinize Ayurveda bakış açısı ile neler katabileceğinizi size özel bir formatta benimle birlikte değerlendirmek isterseniz randevulaşalım.

Mutfak Atölyeleri

Kendimizin ve ailemizin sağlığının temeli mutfağımızda yatıyor. Mutfağınızla fazla bir ilişkiniz yoksa belki bu ilişkiyi kurmak için veya mutfağınızda olmayı hali hazırda çok seviyorsanız, mutfağınızı adım adım, sizi ve ailenizi daha iyi destekleyecek bir hale getirmek isterseniz bu atölye serisi tam size göre. Kolları sıvayın, birlikte mutfağa giriyoruz!

Ayurveda Temel Bilgilerine Derin Bakış Çalışma Grubu

Ayurveda yaşamla ilgili çok temel bilgilerin üzerine oturmuş güzel bir sistem. Yüzyıllar öncesinden bize ulaşmış temel kitaplarda her konu son derece akla yatkın ve oldukça yalın bir şekilde anlatılmış olmakla birlikte tüm sistemi öğrendikçe aynı temel konular daha da derinleşiyor ve bize farklı kapılar açıyor.

Bu çalışma grubu, Ayurveda’nın temelinde oturan konuları birlikte derinlemesine incelediğimiz ve öğrendiklerimizi yaşamımıza pratik bir şekilde nasıl katabileceğimizi konuştuğumuz düzenli buluşmalar.

Eğer canlı seansı kaçırırsanız aldığımız kaydı gruba üye olduğunuz sürece kayıtlardan izleyebilirsiniz.

Seminer: Bağışıklığımızı Nasıl Güçlü Tutabiliriz?

Bağışıklık sistemimiz, iyi çalıştığı sürece pek varlığını fark etmediğimiz bir şey. İyi çalışmamaya başladığında ise hızlıca bir iyileşme sağlamak çok kolay değil.

Ayurveda’nın bağışıklık sistemimizi nasıl gördüğünü ve kendi bağışıklık sisteminizi güçlü tutmak için yaşamımıza katabileceğimiz pratik şeyleri öğrenmek isterseniz bu seminer tam size göre!

Aṣṭāṅga Hṛdaya Türkiye Çalışma Grubu

Aṣṭāṅga Hṛdaya, M.S. 7. yüzyılda Vāgbhaṭa tarafından Sanskrit dilinde yazılmış ve günümüze kadar ulaşmış kitaplardan bir tanesi. Çok derin ve temel yaşam bilgilerini bize adeta şiir mısraları gibi öz cümlelerle sunuyor. Bu değerli kitabı, bilgilerin sözlü olarak aktarıldığı dönemlerdeki ilk yazılı kayıtlardan biri gibi düşünebiliriz.

Yüzlerce yıl öncesinden bize seslenen bu kitabı Türkçe olarak birlikte okumak ve birlikte öğrenmek isterseniz düzenli buluşan çalışma grubumuza katılabilirsiniz.

Eğer canlı seansı kaçırırsanız aldığımız kaydı gruba üye olduğunuz sürece kayıtlardan izleyebilirsiniz.

Seminer: Oto-immün Rahatsızlıkları Ayurveda Perspektifinden Anlamak

Bedenimizdeki bağışıklık (immün) sistemini ancak geçtiğimiz yüzyıldan itibaren anlamaya başladık. Oto-immün rahatsızlıklar adı verilen bağışıklık sistemi problemlerini ise hala tam olarak anlayabilmiş değiliz.

Bu seminerde bağışıklık sistemimizi ve oto-immün rahatsızlıkları hem bilimsel yaklaşım hem de Ayurveda yaklaşımı ile inceleyeceğiz ve Ayurveda’nın bu konudaki pratik yaşam önerilerini öğreneceğiz.

Sanskrit Devanāgarī Alfabesi ile Okuma Yazma Kursu

Sanskrit dili tıpkı Latince gibi en eski dillerden biri. Özellikle Hindistan bölgesindeki kadim bilgiler zamanında Sanskrit dilinde söylenmiş ve çok sonradan alfabenin icadıyla yazıya geçirilmiş. Kökenlerini bu bölgeden alan Yoga, Ayurveda, Jyotish gibi kadim bilgilerin günümüze ulaşan eserleri bu sebeple genelde bu dilde yazılmış.

Bu bilgilere ulaşmak için önümüzde geçmemiz gereken 2 ana kapı var. Biri alfabe ve yazılanı telaffuz edebilme, çünkü Sanskrit dili Latin alfabesi ile değil Devanāgarī ismi verilen başka bir alfabe ile yazılmış durumda. Diğeri de Sanskrit dilinin kendisi, yani kelime dağarcığı ve dil bilgisi. Bu kurs ilk kapıyı geçmek için tasarlanmış bir eğitim.